Wszystkiego najlepszego w 2017 roku od LKS Polwica Wierzbno

Koniec starego roku to czas podsumowań, jednak nie skupiajmy się na tym co minęło, a cieszmy się tym, co może nam przynieść Nowy Rok. Wejdźmy w niego radośnie, pełeni nadziei i dobrych myśli. Niech w tym szczególnym dniu otaczają nas najbliżsi, niech staną się niewyczerpanym źródłem siły na każdy dzień Nowego 2017 Roku.

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom, trenerom, rodzicom i kibicom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i wszelkiego rodzaju wsparcie. Gminie Domaniów oraz wszystkim osobą i instytucjom, które w jakikowlwiek sposób wspierały Nasz klub dziękujemy i mamy nadzieję, że Nasza współpraca będzie bardzo dobra tak jak w 2016 roku. Mamy nadzieję, że pokładanych w Nas nadziei nie zawiedliśmy.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2017

Kartka

Komunikat organizacyjny Mistrzostw Dolnego Śląska do lat 15 i 17 oraz Drużynowego Turnieju Mikołajkowego w podnoszeniu ciężarów

       

W piątek 16 grudnia w hali sportowej w Obornikach Śl.ąskich odbędą sie Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 15 i 17 oraz Drużynowy Turniej Mikołajkowy w podnoszeniu ciężarów. W MDŚ wezmą udział zawodniczki i zawodnicy z klubów Dolnego Śląska i są to zawody indywidualne. W DTM będą brały udział drużyny składajace się czterech osób wg zasady: 1 dziewczyna do 20 lat, 1 chłopak do 15 lat, 1 do 17 i 1 do 20 lat. Jeżeli w drużynie nie ma dziewczyny to punkty Sinklaira czwartego chłopaka są mnożone przez 0,6. Jeżeli w drużynie brakuje chłopaków to punkty Sinklaira uzyskane przez dziewczynę w odpowiednim wieku chłopaka, mnożymy przez 1,4. Suma zdobytych punktów Sinclaira przez drużynę określi miejsce w klasyfikacji turnieju.

Program zawodów:

-          9:00 konferencja techniczna

-          9:30 waga zawodniczek

-          10:30 waga wszystkich zawodników

-          11:30 start  zawodniczek

-          13:30 otwarcie zawodów

-          14:00 start I grupy chłopców

-          15:30 start II grupy chłopców

                -      17:00 zakończenie i dekoracja

 Wszystkich sympatyków podnoszenia ciężarów zapraszamy na ostatni w 2016 roku turniej sportowy z udziałem zawodniczek i zawodników LKS Polwica Wierzbno oraz klubów Dolnego Śląska.

Zwycięstwo LKS Polwica Wierzbno w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wieloboju Atletycznym nr III w Oławie

       W sobotę 19 listopada w gościnnej oławskiej hali OCKF przy ulicy sportowej odbyła się trzecia runda Mistrzostw Dolnego Śląska w Wieloboju Atletycznym. W zawodach wzięło udział 32 zawodniczki i zawodnicy, którzy reprezentowali kluby LKS Polwica Wierzbno, UKS Talent Wrocław, WKS Śląsk Wrocław i miejscowy MAKS Tytan Oława. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach sprawnościowych i jednej spacjalistycznej. Dziewczeta i chłopcy do lat 13 wykonywali test gibkości, siły mięśni brzucha i siły uścisku dłoni. Natomiast starsze koleżanki i koledzy dodatkowo wykonywali jeden z bojów olimpijskich podrzut. Klub z Wierzbna okazał się bezkonkurencyjny i wygrał zdobywając 112 punktów. Drugie miejsce zdobył gospodarz MAKS Tytan Oława z 47 pkt, trzecie miejsce zajął UKS Talent Wrocław z 31 pkt a czwarty był WKS Śląsk Wrocław z 14 pkt. Nasi młodzi sportowcy wygrali trzy z czterech kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt do lat 13 zwyciężyła Aleksandra Piotrowska (229 pkt), druga była Weronika Grzegorzewska (223 pkt) a trzecia to Julia Pikulska (215 pkt). Grupę dziewczat do lat 15 wygrała Sylawia Grzegorzewska (316 pkt) a trzecia była Weronika Olejnik (273,5 pkt). Jakub Długosz (208 pkt) wygrał kategorię chlopców do lat 13 a Krzysztof Szumski (205 pkt) był drugi.W kategorii chłopców do lat 15 walka była zacięta do ostatniego podejścia w podrzucie. Ostatenie wygrał Jakub Żieliński (341,5 pkt MAKS Tytan Oława), który atakował rekord polski w podrzucie 147 kg niestety tym razem się nie udało. Trzeci był Jacek Zawłodzki (336,7 pkt). Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze rywalizacji fair play. Osiagane rezulataty to w większości rekordy życiowe tych młodych sportowców. Oragnizatorem zawodów był Dolnośląski Związek Podnoszenia Ciężarów i klub MAKS Tytan Oława. Poniżej pełne wyniki z zawodów w Oławie.

W piątek 2 grudnia w Wierzbnie odbędzie się finał Mistrzostw Dolnego Śląska w Wieloboju Atletycznym 2016.

Wyniki WA III 19.11.2016 w Oławie

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 31st.