optionen handel.

Drużynowy Puchar Polski Kobiet w Wierzbnie

      W sobotę 1 października 2016 roku whali sportowej im. Szymona Kołeckiego w Wierzbnie odbędzie się Drużynowy Puchar Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. To jedna z naważniejszych imprez ciężarowych w kraju. Do Wierzbna przyjadą najsilniejsze zawodniczki w Polsce. Dzięki transmisji internetowej Media Sport i telewizji  TVP Sport zawody będzie można obejrzeć w kraju i na całym świecie.

Program zawodów:

 

Piątek, 30.09.2016

 

19:00 – konferencja techniczna (Hotel Sobieski Oława)

 

Sobota, 01.10.2016

 

08:00 – ważenie wszystkich zawodniczek (hala w Wierzbnie)

 

10:00 – start I grupy zawodniczek

 

12:00 - Otwarcie DPP Kobiet

 

12:10 – start II grupy zawodniczek

 

14:30 – prezentacja III grupy zawodniczek

16:30 – zakończenie DPPK

Organizatorem tych zawodów są: Gmina Domaniów, PZPC, MSiT oraz klub sportowy LKS Polwica Wierzbno. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Emocji nie zabraknie.

III runda I ligi Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn

 

W sobotę 10 września odbędzie się III runda I ligi Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Wszystkich sympatyków tej emocjonującej dyscypliny sportu zapraszamy do hali sportowej w Wierzbnie. Klub LKS Polwica Wierzbno zmierzy się w tej rundzie z drużyną MAKS Tytan Oława. Pierwsze podejścia w zawodach rozpoczną się o godzinie 12:00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Program zawodów:

-10:00 odprawa techniczna
-10:30 waga
-12:00 start
-14:00 zakończenie zawodów

Adrian Franczyk XII na Mistrzostwach Świata w Tibilisi

 W Pałacu Sportu w Tbilisi 26 czerwca rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do lat 20. Dzisiaj 27 czerwca w kategorii 62 kg wystąpił Adrian Franczyk LKS Polwica Wierzbno. W dwuboju nasz zawodnik zaliczył 246 kg, w rwaniu miał dwie udane próby na 104 kg i 108 kg. W podrzucie rozpoczął od 133 kg, które udanie zaliczył by w ostatniej próbie udźwignąć 138 kg. Uzyskany wynik 246 kg w dwuboju ostatecznie pozwolił mu zająć 12 miejsce w świecie. Ten wynik to nowy rekord Adriana w tej kategorii wagowej. Mamy nadzieję, że ten wynik pozwoli zwyciężyć w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Mroczy. Adrian będzie startował w sobotę o godzinie 14. Oprócz Franczyka na MP o medale powalczą: Mateusz Szatkowski, Katarzyna Kraska i Adam Kraska.

Program zawodów: http://www.pzpc.pl/public/imprezy/2016/MP_Mrocza/mps_komunikat.pdf 

Zawody będzie można oglądnąć w TVP Sport i dzięki Leszkowi Kołeckiemu na internecie:

 https://www.youtube.com/watch?v=oO3mI3a2ELY

 

Zawodnicy LKS Polwica Wierzbno bezkonkurencyjni w II rundzie Mistrzostw Dolnego Śląska w Wieloboju Atletycznym

    Dnia 18 czerwca w Hali Sportowej im. Szymona Kołeckiego w Wierzbnie odbyła się II runda Mistrzostw Dolnego Śląska w Wielobóju Atletyczny. W zawodach wzięło udział prawie 40 zawodniczek i zawodników z pięciu dolnośląskich klubów. LKS Polwica Wierzbno wystawiła do rywalizacji aż 18 zawodników a siedmioro z nich to debiutanci biorący udział w zajęciach  programu Juniorsportu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych do 13 i 15 lat z podziałem na dziewczeta i chłopców. Każda z grup brała udział w czterech konkurencjach:

 trójskok z miejsca obunóż, 

 rzut piłką lekarską w tył,

podciąganie na drążku chłopcy, zwis na drążku dziewczęta

przysiady ze sztangą młodsze grupy, rwanie sztangi starsze.

     Grupę dziewcząt do lat 13 wygrała faworytka Julia Pikulska wyprzedzając koleżanke
klubową z Wierzbna Weronikę Grzegorzewską. Bardzo dobrze spisała się debiutująca w tym cyklu zawodów Aleksandra Kasielska, która okazała się najlepszą zawodniczką całych zawodów w zwisie na drążku i zajęła ostatecznie trzecie miejsce za swoimi bardziej doświadczonymi koleżankami z LKS Polwica Wierzbno. Kolejne czwarte miejsce zajęła Zuzanna Protokowicz, która była najlepszą zawodniczką w przysiadach ze sztangą. Kolejne debiutantki z programu Juniorsportu zajęły: piąte Dominika Kłak, ósme Aleksandra Piotrowska, dziewiąte Grabrysia Szymańska. Najmłodsza nasza zawodniczka Karina Piszczyńska zajęła szóste miejsce.

    Do bardzo zaciętej walki o pierwsze miejsce doszło w grupie dziewczat do lat 15.Wygrała Sylwia Grzegorzewska  LKS Polwica Wierzbno przed Stellą Lubasińską Talent Wrocław. Sylwia wyrwała 53 kg co było najlepszym wynikiem po przeliczeniu na punkty. Piąta była Weronika Olejnik, która pobiła rekord życiowy w rwaniu podnosząc 65 kg. Szóste miejsce zajęła wracająca po kontuzji Magda Szumska obie z Wierzbna.

   Wśród chłopców do lat 13 olbrzymią niespodziankę sprawił debiutujący w zawodach
Tymek Protaś z Wierzbna zajmując wysokie drugie miejsce, wygrywając rzut piłką lekarską w tył.
Dwaj najmłodsi z LKS Polwicy Wierzbno Hubert Jaśnikowski i Krzysztof Szumski zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Hubert był najlepszy w tróskoku w dal z miejsca. Bardzo dobrze spisali się pozostali debiutanci z Wierzbna. Szósty był Piotr Gołębiowski a ósmy trzeci z braci Góralskich dziesięcioletni Szymon.

   Ciekawą walkę o zwyscięstwo stoczyli Szymon Wójcik z Wierzbna i Jakub Zieliński z Oławy w grupie chłopców do lat 15. Ostatecznie wygrał Szymon Wójcik, który pobił rekord życiowy w rwaniu 65 kg i był najlepszy w trójskoku. Tuż za podium uplasował się Jacek Zawłodzki z Wierzbna.

   Klasyfikację drużynową wygrała z ogromną przewagą ekipa z LKS Polwica Wierzbno uzyskując 122 pkt. Drugie miejsce zajął Talent Wrocław 32 pkt, trzeci był MAKS Tytan Oława 29 pkt, czwarty WKS Śląsk Wrocław 26 pkt i piąte miejsce zajęła drużyna KPC Górnik Polkowice 23 pkt.

   Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy i słodkie nagrody przygotowane przez LKS Polwica Wierzbno i Dolnoślaski Zwiazek Podnoszenia Ciężarów. Zwycięzców dekorował prezes DZPC Leszek Roburski, trener LKS Polwica Wierzbno Adam Kraska, trenerka MAKS Tytan Oława Katarzyna Ostapska. Sędzią głównym zawodów był Jacek Góralski a boje techniczne sędziował Damian Suseł.

  Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom, trenerom, rodzicom i kibicom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy na następną rundę.

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 24th.