Adrian Franczyk XII na Mistrzostwach Świata w Tibilisi

 W Pałacu Sportu w Tbilisi 26 czerwca rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do lat 20. Dzisiaj 27 czerwca w kategorii 62 kg wystąpił Adrian Franczyk LKS Polwica Wierzbno. W dwuboju nasz zawodnik zaliczył 246 kg, w rwaniu miał dwie udane próby na 104 kg i 108 kg. W podrzucie rozpoczął od 133 kg, które udanie zaliczył by w ostatniej próbie udźwignąć 138 kg. Uzyskany wynik 246 kg w dwuboju ostatecznie pozwolił mu zająć 12 miejsce w świecie. Ten wynik to nowy rekord Adriana w tej kategorii wagowej. Mamy nadzieję, że ten wynik pozwoli zwyciężyć w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Mroczy. Adrian będzie startował w sobotę o godzinie 14. Oprócz Franczyka na MP o medale powalczą: Mateusz Szatkowski, Katarzyna Kraska i Adam Kraska.

Program zawodów: http://www.pzpc.pl/public/imprezy/2016/MP_Mrocza/mps_komunikat.pdf 

Zawody będzie można oglądnąć w TVP Sport i dzięki Leszkowi Kołeckiemu na internecie:

 https://www.youtube.com/watch?v=oO3mI3a2ELY

 

Zawodnicy LKS Polwica Wierzbno bezkonkurencyjni w II rundzie Mistrzostw Dolnego Śląska w Wieloboju Atletycznym

    Dnia 18 czerwca w Hali Sportowej im. Szymona Kołeckiego w Wierzbnie odbyła się II runda Mistrzostw Dolnego Śląska w Wielobóju Atletyczny. W zawodach wzięło udział prawie 40 zawodniczek i zawodników z pięciu dolnośląskich klubów. LKS Polwica Wierzbno wystawiła do rywalizacji aż 18 zawodników a siedmioro z nich to debiutanci biorący udział w zajęciach  programu Juniorsportu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych do 13 i 15 lat z podziałem na dziewczeta i chłopców. Każda z grup brała udział w czterech konkurencjach:

 trójskok z miejsca obunóż, 

 rzut piłką lekarską w tył,

podciąganie na drążku chłopcy, zwis na drążku dziewczęta

przysiady ze sztangą młodsze grupy, rwanie sztangi starsze.

     Grupę dziewcząt do lat 13 wygrała faworytka Julia Pikulska wyprzedzając koleżanke
klubową z Wierzbna Weronikę Grzegorzewską. Bardzo dobrze spisała się debiutująca w tym cyklu zawodów Aleksandra Kasielska, która okazała się najlepszą zawodniczką całych zawodów w zwisie na drążku i zajęła ostatecznie trzecie miejsce za swoimi bardziej doświadczonymi koleżankami z LKS Polwica Wierzbno. Kolejne czwarte miejsce zajęła Zuzanna Protokowicz, która była najlepszą zawodniczką w przysiadach ze sztangą. Kolejne debiutantki z programu Juniorsportu zajęły: piąte Dominika Kłak, ósme Aleksandra Piotrowska, dziewiąte Grabrysia Szymańska. Najmłodsza nasza zawodniczka Karina Piszczyńska zajęła szóste miejsce.

    Do bardzo zaciętej walki o pierwsze miejsce doszło w grupie dziewczat do lat 15.Wygrała Sylwia Grzegorzewska  LKS Polwica Wierzbno przed Stellą Lubasińską Talent Wrocław. Sylwia wyrwała 53 kg co było najlepszym wynikiem po przeliczeniu na punkty. Piąta była Weronika Olejnik, która pobiła rekord życiowy w rwaniu podnosząc 65 kg. Szóste miejsce zajęła wracająca po kontuzji Magda Szumska obie z Wierzbna.

   Wśród chłopców do lat 13 olbrzymią niespodziankę sprawił debiutujący w zawodach
Tymek Protaś z Wierzbna zajmując wysokie drugie miejsce, wygrywając rzut piłką lekarską w tył.
Dwaj najmłodsi z LKS Polwicy Wierzbno Hubert Jaśnikowski i Krzysztof Szumski zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Hubert był najlepszy w tróskoku w dal z miejsca. Bardzo dobrze spisali się pozostali debiutanci z Wierzbna. Szósty był Piotr Gołębiowski a ósmy trzeci z braci Góralskich dziesięcioletni Szymon.

   Ciekawą walkę o zwyscięstwo stoczyli Szymon Wójcik z Wierzbna i Jakub Zieliński z Oławy w grupie chłopców do lat 15. Ostatecznie wygrał Szymon Wójcik, który pobił rekord życiowy w rwaniu 65 kg i był najlepszy w trójskoku. Tuż za podium uplasował się Jacek Zawłodzki z Wierzbna.

   Klasyfikację drużynową wygrała z ogromną przewagą ekipa z LKS Polwica Wierzbno uzyskując 122 pkt. Drugie miejsce zajął Talent Wrocław 32 pkt, trzeci był MAKS Tytan Oława 29 pkt, czwarty WKS Śląsk Wrocław 26 pkt i piąte miejsce zajęła drużyna KPC Górnik Polkowice 23 pkt.

   Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy i słodkie nagrody przygotowane przez LKS Polwica Wierzbno i Dolnoślaski Zwiazek Podnoszenia Ciężarów. Zwycięzców dekorował prezes DZPC Leszek Roburski, trener LKS Polwica Wierzbno Adam Kraska, trenerka MAKS Tytan Oława Katarzyna Ostapska. Sędzią głównym zawodów był Jacek Góralski a boje techniczne sędziował Damian Suseł.

  Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom, trenerom, rodzicom i kibicom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy na następną rundę.

Dwóch zawodników LKS Polwica Wierzbno na Mistrzostwach Świata Juniorów we Wrocławiu

 

Od soboty 6 czerwca w hali sportowej „Orbita” we Wrocławiu trwają Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wrocław w ciągu ostatnich dwóch lat już drugi raz gości najważniejszą na świecie imprezę w tej dyscyplinie sportu. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechało blisko 240 najlepszych juniorek i juniorów  z 42 krajów świata. Reprezentacja Polski występuje w pełnym składzie 7 pań i 8 panów.

W piątek 12 czerwca o godzinie 17 na pomoście w hali „Orbita” zaprezentuje się drugi z zawodników LKS Polwica Wierzbno Mieczysław Dereń. Wystąpi w kategorii do 105 kg razem z Julianem Falkowskim. Mieczysław Dereń to ósmy zawodnik Mistrzostw Świata i Europy do lat 17 z 2013 roku. Obecnie wystartuje w wyższej niż normalnie kategorii wagowej. Liczymy na dobry start, poprawienie rekordów życiowych i pokonanie bariery 300 kg w dwuboju.

Patronem Honorowym imprezy jest minister Sportu i Turystki Andrzej Biernat, zaproszenia do udziału w Komitecie Honorowym IWF Mistrzostw świata Juniorów przyjęli - Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki JANUSZ PIECHOCIŃSKI, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej TOMASZ SIEMONIAK (w Komitecie Honorowym Pana Ministra reprezentuje Dowódca Garnizonu Warszawa, gen. brygady Wiesław GRUDZIŃSKI), Prezydent Miasta Wrocławia RAFAŁ DUTKIEWICZ, Marszałek Województwa Dolnośląskiego CEZARY PRZYBYLSKI, Wojewoda Dolnośląski TOMASZ SMOLARZ, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego ANDRZEJ KRAŚNICKI, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prof. dr hab.JULIUSZ MIGASIEWICZ, Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab.Marek BOJARSKI.

 

Wszystkich sympatyków podnoszenia ciężarów zapraszamy do kibicowania w hali "Orbita" lub poprzez transmisje pana Leszka Kołeckiego, które dostepne są w zakładce multimedia na naszej stronie.

Hit Ekstraklasy w Wierzbnie

         Dnia 23 maja w Wierzbnie na hali sportowej im. Szymona Kołeckiego odbędą się dwa mecze o Drużynowe Mistrzostwo Polski Meżczyzn w podnoszeniu ciężarów. Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy wielokrotnym Mistrzem Polski Budowlanymi Opole a Górnikiem Polkowice. Jest to pojedynek dwóch najlepszych zespołów w tej grupie. Wcześniej odbędzie się mecz między LKS Polwica Wierzbno a UKS Talent Wrocław. Niestety zabraknie w tych zawodach kontuzjowanego Damiana Susła i Mieczysława Derenia, który wczoraj na sprawdzianie uległ kontuzji łokcia. Wszystkich zapraszamy do oglądania zawodów na sali lub poprzez transmisję live dzięki panu Leszkowi Kołeckiemu. Wystarczy wejść z zakładkę transmisje na naszej stronie internetowej. 

 

Program zawodów

o Drużynowe Mistrzostwo Polski Mężczyzn

Wierzbno 23.05.2015

 

Mecz I ligi II runda

LKS Polwica Wierzbno - UKS Talent Wrocław

10:30 – waga zawodników

11:45 – prezentacja
12:00 – start zawodników

 

Mecz Ekstraklasy II runda

KS Budowlani Opole – KPC Górnik Polkowice

13:30 – waga zawodników

14:45 – prezentacja
15:00 – start zawodników

17:00 – zakończenie zawodów

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 31st.