optionen handel.

Sala sportowa im. Szymona Kołeckiego już otwarta!!!

 

Piątek, 20 marca 2015 roku długo zapadnie w pamięci mieszkańców Wierzbna. Wielkim wydarzeniem dla całej społeczności było otwarcie nowej sali sportowej im. Szymona Kołeckiego. Podwójny srebrny medalista olimpijski z Sydney (2000) i Pekinu (2008) oraz Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów jest absolwentem Zespołu Szkół w Wierzbnie i byłym zawodnikiem LKS Polwica-Wierzbno. To właśnie tutaj w małej miejscowości w gminie Domaniów rozpoczynał swoją sportową karierę i nigdy o Wierzbnie i jego mieszkańcach nie zapomniał.

Tak ważną uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: województwa w osobie wicemarszałek województwa dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej, byłego wicemarszałka, olimpijczyka w podnoszeniu ciężarów, dziś wójta gminy Czernica Włodzimierza Chlebosza, burmistrzów: Oławy Tomasza Frischmana, Siechnicy Milana Uśáka, oraz wójta gminy Domaniów Wojciecha Głogulskiego wraz z przewodniczącym rady gminy Bogdanem Beniem z radnymi. Oświatę reprezentowała kurator dolnośląski Beata Pawłowicz.

W takiej chwili nie mogło zabraknąć gości związanych z podnoszeniem ciężarów i klubem LKS Polwica-Wierzbno. Podnoszenie ciężarów reprezentowane było na najwyższym światowym poziomie przez dyrektora generalnego Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów Attylę Adamfi oraz prezesa PZPC Szymona Kołeckiego, wiceprezesa PZPC, DZPC Mariusza Jędrę a także prezesa DZPC Leszka Robórskiego. Gościem honorowym był jeden z założycieli i obecnie honorowy prezes klubu LKS Polwica-Wierzbno Ryszard Gorczyca. Obecny był olimpijczyk, były zawodnik LKS Polwica-Wierzbno Grzegorz Kleszcz.

Uroczystościom, które prowadziła dyrektor szkoły w Wierzbnie Beata Borek wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Joanną Wituszyńską, Romanem Płachtą oraz wspaniale występującą młodzieżą, przyświecało motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, które brzmi:
” W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój.”

W trakcie swojego wystąpienia Szymon Kołecki przekazał na ręce obecnego prezesa i trenera klubu Adama Kraski srebrny medal, który wywalczył w Pekinie. Ten medal ma być dla wszystkich trenujących w Wierzbnie dowodem na to, że nawet pochodząc z małej miejscowości nie można mieć kompleksów, a można osiągnąć wielkie rzeczy. Mam też nadzieję, że kiedyś ktoś z Was przebije ten mój wyczyn i zdobędzie złoty medal igrzysk olimpijskich – dodał Kołecki. To bardzo szlachetny gest zwłaszcza, że ten medal jak podkreśla Szymon to jedno z największych sportowych dokonań w jego karierze zawodniczej.

Budowa tak okazałej sali sportowej to wielkie wyzwanie. Kiedy w 2012 roku dzięki decyzji ówczesnej Rady gminy i wójt Doroty Swadek-Schneider przygotowano dokumentację budowy sali, w 2013 rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę, który wygrała firma Berger Bau Polska, wszyscy czekali z utęsknieniem na piękny nowoczesny obiekt sportowy. Kompleks sportowy składający się z wielofunkcyjnej sali sportowej, sali dedykowanej ciężarowcom LKS Polwica-Wierzbno, salki fitness oraz zaplecza sanitarnego kosztował ok. 5 mln zł . Ponad 2 mln na ten cel przekazało ministerstwo sportu. Dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu wspartym życzliwością wielu ludzi i instytucji, dzisiaj sala do podnoszenia ciężarów to najpiękniejszy obiekt na Dolnym Śląsku i jeden z najładniejszych w Polsce. To wspólny sukces; władz Gminy, radnych minionej i obecnej kadencji oraz mieszkańców w budowaniu Naszego Wspólnego Dobra. Już 9 maja będziemy mieli okazję obejrzeć naszych sportowców w pierwszych zawodach na nowej sali w Drużynowych Mistrzostwach Polski mężczyzn. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

 

Jacek Zawłodzki piąty w Skorogoszczy.

     Dnia 21 lutego w Skorogoszczy odbył się turniej o Puchar Burmistrza Lewina
Brzeskiego w podnoszeniu ciężarów.

    Jedynym i to najmłodszym zawodnikiem z Wierzbna, który wystartował w tym turnieju był 14 letni Jacek Zawłodzki. Swój start może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż zaliczył wszystkie sześć podejść co pozwoliło mu zająć wysokie piąte miejsce. Wyrwał 47 kg i podrzucił 58 kg co dało razem 105 kg. Poprawił własny rekord życiowy w dwuboju o 16 kg!!! Ten młody zawodnik, który trenuje około 12 miesięcy robi duże postępy co wkrótce może zaowocować medalami na imprezach krajowych.

Co słychać u progu sezonu w Wierzbnie?

Starsi zawodnicy przebywaja na zgrupowaniach Kadr Narodowych.
Mietek Dereń KN do lat 20 ( Spała)

Daria Ressmer KN do lat 20 ( Zakopane)
Kamil Góralski KN do lat 17 ( Ciechanów)

Do wysokiej formy wraca po złamaniu ręki Adrian Franczyk. Również w wysokiej formie jest nasza najlepsza zawodniczka Natalia Pawlik.

Kilku zawodników boryka się z drobnymi kłopotami zdrowotnymi są to głównie przeziębienia.

Za kilka dni przenosimy się do nowej sali treningowej.

Zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Pełnych ciepła, spokoju i radości
Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności i sukcesów
w Nowym 2015 Roku życzy LKS Polwica Wierzbno

IV miejsce w Drużynowym Pucharze Kobiet

Dnia 06.12.14 w Dobryszycach odbył się Drużynowy Puchar Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Klub z Wierzbna wystawił bardzo młodą drużynę. W skład ekipy wchodziły:
Natalia Pawlik 14 lat, Magda Szymańska i Kamila Czechowska obie 17 lat oraz najstarsza Katarzyna Kraska 21 lat.

Klub LKS Polwica Wierzbno zajął w tym turnieju 4 miejsce na osiem startujących zespołów. Do podium zabrakło kilkadziesiąt punktów.

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyła Katarzyna Kraska 255 pkt, która zwyciężyła w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę całych zawodów. Wynik jaki uzyskała 190 kg w dwuboju jest takim samym wynikiem jakim kilkanaście dni wcześniej na Cyprze na Mistrzostwach Europy zajęła 6 miejsce.

Rewelacyjnie wystartowała nasza najmłodsza zawodniczka Natalia Pawlik bijąc własne rekordy życiowe w rwaniu i dwuboju. Natalia uzyskała 61 kg w rwaniu i 67 kg w podrzucie.

Dobry start Magdy Szymańskiej. Zaliczone 6 podejść 52 kg rwanie i 61 kg podrzut. Magda nareście przekroczyła barierę 60 kg w podrzucie co rokuje optymistycznie na rozwój tej zawodniczki.

Troche słabiej wypadła Kamila Czechowska zaliczając 3 podejścia. Niestety Kamila borykała się od miesiąca z drobną kontuzją i nie mogła się odpowiednio przygotować na ten start. Wynik Kamili to 41 kg rwanie 57 kg podrzut.

Te zawody to ostatni start zawodniczek i zawodników w 2014 roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcą za wsparcie finansowe i inną okazaną pomoc. Podziękowania te kierujemy do Pani Wójt Doroty Swadek-Schneider i całej Rady Gminy Domaniów. Dzięki ich determinacji i konsekwencji już niedługo będziemy mogli trenować w nowo wybudowanej hali sportowej. Mamy nadzieję, że nowe władze także będą wspierać klub LKS Polwica Wierzbno i szczycić się osiągnięciami naszych zawodniczek i zawodników na arenie krajowej i międzynarodowej.

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 23rd.