Adrian Franczyk najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Dolnego Śląska do 20 lat.

Adrian Franczyk 94kg

     W sobotę 11 kwietnia oławski klub MAKS "Tytan" gościł najlepsze zawodniczki i zawodników do lat 20 na Dolnym Śląsku. Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski do 20 lat, które odbędą się od 24 do 26 kwietnia w Zamościu. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. Świetny start zaliczyli sportowcy LKS Polwicy Wierzbno. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw 326,8 pkt. został Adrian Franczyk, który wyrwał 94 kg i podrzucił 120 kg co dało razem w dwuboju 214 kg. Ten wynik dał także pierwsze miejsce w kategorii do 62 kg. Dominik Góralski wynikiem 93 kg w rwaniu i 120 kg w podrzucie, razem 213 kg wygrał kategorię do 69 kg i poprawił swoje rekordy. Mistrzem do 56 kg został czternastoletni Jacek Zawłodzki, który poprawił wszystkie swoje wyniki osiągając w rwaniu 46 kg i podrzucie 60 kg razem 106 kg. Mimo drugiego miejsca w kategorii do 62 za swoim starszym kolegą Adrianem Kamil Góralski (15 l) zaliczy swój start do bardzo udanych. Poprawił swoje wyniki w każdym boju i nareszcie podrzucił 100 kg.

   Bardzo dobrze wystartowały zawodniczki LKS Polwica Wierzbno. Wielokrotnie poprawiały swoje rekordy życiowe. Mistrzostwa były rozgrywane w siedmiu kategoriach wagowych z czego nasze panie wygrał cztery. Były to: Sylwia Grzegorzewska do 48 kg (2001, 46,8 kg) - 86 (40+46), Magdalena Szymańska do 53 kg (1997, 51,8 kg) - 112 (50+62), Weronika Olejnik do 75 kg (2001, 74,4 kg) - 106 (48+58) i powracająca do sportu po krótkiej przerwie ale bardzo zmotywowana do zdobycia medalu na MP do 20 lat w kategorii +75 kg Daria Ressmer (1996, 77,5 kg) - 153 (70+83). Daria oprócz poprawienia swoich rekordów była trzecią zawodniczką całych Mistrzostw. Medalowe drugie miejsca zajęły w wadze do 63 kg Natalia Pawlik (2000, 61,5 kg) - 133 (63+70), oraz debiutantka Magdalena Szumska do 75 kg (2002, 70,7 kg) - 90 (40+50). W najbardziej obsadzonej kategorii wagowej do 58 kg Kamila Czechowska (1997, 53,7 kg) - 105 (45+60) musiała uznać wyższość trzech zawodniczek między innymi jeszcze do niedawna zawodniczki LKS Polwica Wierzbno Patrycji Kosztrzewy i zajęła czwarte miejsce.

  W Mistrzostwach nie wziął udziału Mieczysław Dereń (1996), który jest w rekordowej formie i ma indywidualną ścieżkę przygotowań do MP. Tam ma przyjść najwyższa forma, która da medal i kwalifikację do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów do 20 lat. Mistrzostwa Świata odbędą się we Wrocławiu od 3 do 13 czerwca tego roku. O taką kwalifikację walczy także Adrian Franczyk, którego forma po złamaniu ręki jest coraz lepsza i ma przyjść na zawody w Zamościu.

Pełne wyniki w zakładce do pobrania. Zdjęcia w galerii.

Sala sportowa im. Szymona Kołeckiego już otwarta!!!

 

Piątek, 20 marca 2015 roku długo zapadnie w pamięci mieszkańców Wierzbna. Wielkim wydarzeniem dla całej społeczności było otwarcie nowej sali sportowej im. Szymona Kołeckiego. Podwójny srebrny medalista olimpijski z Sydney (2000) i Pekinu (2008) oraz Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów jest absolwentem Zespołu Szkół w Wierzbnie i byłym zawodnikiem LKS Polwica-Wierzbno. To właśnie tutaj w małej miejscowości w gminie Domaniów rozpoczynał swoją sportową karierę i nigdy o Wierzbnie i jego mieszkańcach nie zapomniał.

Tak ważną uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: województwa w osobie wicemarszałek województwa dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej, byłego wicemarszałka, olimpijczyka w podnoszeniu ciężarów, dziś wójta gminy Czernica Włodzimierza Chlebosza, burmistrzów: Oławy Tomasza Frischmana, Siechnicy Milana Uśáka, oraz wójta gminy Domaniów Wojciecha Głogulskiego wraz z przewodniczącym rady gminy Bogdanem Beniem z radnymi. Oświatę reprezentowała kurator dolnośląski Beata Pawłowicz.

W takiej chwili nie mogło zabraknąć gości związanych z podnoszeniem ciężarów i klubem LKS Polwica-Wierzbno. Podnoszenie ciężarów reprezentowane było na najwyższym światowym poziomie przez dyrektora generalnego Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów Attylę Adamfi oraz prezesa PZPC Szymona Kołeckiego, wiceprezesa PZPC, DZPC Mariusza Jędrę a także prezesa DZPC Leszka Robórskiego. Gościem honorowym był jeden z założycieli i obecnie honorowy prezes klubu LKS Polwica-Wierzbno Ryszard Gorczyca. Obecny był olimpijczyk, były zawodnik LKS Polwica-Wierzbno Grzegorz Kleszcz.

Uroczystościom, które prowadziła dyrektor szkoły w Wierzbnie Beata Borek wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Joanną Wituszyńską, Romanem Płachtą oraz wspaniale występującą młodzieżą, przyświecało motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, które brzmi:
” W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój.”

W trakcie swojego wystąpienia Szymon Kołecki przekazał na ręce obecnego prezesa i trenera klubu Adama Kraski srebrny medal, który wywalczył w Pekinie. Ten medal ma być dla wszystkich trenujących w Wierzbnie dowodem na to, że nawet pochodząc z małej miejscowości nie można mieć kompleksów, a można osiągnąć wielkie rzeczy. Mam też nadzieję, że kiedyś ktoś z Was przebije ten mój wyczyn i zdobędzie złoty medal igrzysk olimpijskich – dodał Kołecki. To bardzo szlachetny gest zwłaszcza, że ten medal jak podkreśla Szymon to jedno z największych sportowych dokonań w jego karierze zawodniczej.

Budowa tak okazałej sali sportowej to wielkie wyzwanie. Kiedy w 2012 roku dzięki decyzji ówczesnej Rady gminy i wójt Doroty Swadek-Schneider przygotowano dokumentację budowy sali, w 2013 rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę, który wygrała firma Berger Bau Polska, wszyscy czekali z utęsknieniem na piękny nowoczesny obiekt sportowy. Kompleks sportowy składający się z wielofunkcyjnej sali sportowej, sali dedykowanej ciężarowcom LKS Polwica-Wierzbno, salki fitness oraz zaplecza sanitarnego kosztował ok. 5 mln zł . Ponad 2 mln na ten cel przekazało ministerstwo sportu. Dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu wspartym życzliwością wielu ludzi i instytucji, dzisiaj sala do podnoszenia ciężarów to najpiękniejszy obiekt na Dolnym Śląsku i jeden z najładniejszych w Polsce. To wspólny sukces; władz Gminy, radnych minionej i obecnej kadencji oraz mieszkańców w budowaniu Naszego Wspólnego Dobra. Już 9 maja będziemy mieli okazję obejrzeć naszych sportowców w pierwszych zawodach na nowej sali w Drużynowych Mistrzostwach Polski mężczyzn. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

 

Jacek Zawłodzki piąty w Skorogoszczy.

     Dnia 21 lutego w Skorogoszczy odbył się turniej o Puchar Burmistrza Lewina
Brzeskiego w podnoszeniu ciężarów.

    Jedynym i to najmłodszym zawodnikiem z Wierzbna, który wystartował w tym turnieju był 14 letni Jacek Zawłodzki. Swój start może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż zaliczył wszystkie sześć podejść co pozwoliło mu zająć wysokie piąte miejsce. Wyrwał 47 kg i podrzucił 58 kg co dało razem 105 kg. Poprawił własny rekord życiowy w dwuboju o 16 kg!!! Ten młody zawodnik, który trenuje około 12 miesięcy robi duże postępy co wkrótce może zaowocować medalami na imprezach krajowych.

Co słychać u progu sezonu w Wierzbnie?

Starsi zawodnicy przebywaja na zgrupowaniach Kadr Narodowych.
Mietek Dereń KN do lat 20 ( Spała)

Daria Ressmer KN do lat 20 ( Zakopane)
Kamil Góralski KN do lat 17 ( Ciechanów)

Do wysokiej formy wraca po złamaniu ręki Adrian Franczyk. Również w wysokiej formie jest nasza najlepsza zawodniczka Natalia Pawlik.

Kilku zawodników boryka się z drobnymi kłopotami zdrowotnymi są to głównie przeziębienia.

Za kilka dni przenosimy się do nowej sali treningowej.

Zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Pełnych ciepła, spokoju i radości
Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności i sukcesów
w Nowym 2015 Roku życzy LKS Polwica Wierzbno

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 31st.