IV miejsce w Drużynowym Pucharze Kobiet

Dnia 06.12.14 w Dobryszycach odbył się Drużynowy Puchar Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Klub z Wierzbna wystawił bardzo młodą drużynę. W skład ekipy wchodziły:
Natalia Pawlik 14 lat, Magda Szymańska i Kamila Czechowska obie 17 lat oraz najstarsza Katarzyna Kraska 21 lat.

Klub LKS Polwica Wierzbno zajął w tym turnieju 4 miejsce na osiem startujących zespołów. Do podium zabrakło kilkadziesiąt punktów.

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyła Katarzyna Kraska 255 pkt, która zwyciężyła w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę całych zawodów. Wynik jaki uzyskała 190 kg w dwuboju jest takim samym wynikiem jakim kilkanaście dni wcześniej na Cyprze na Mistrzostwach Europy zajęła 6 miejsce.

Rewelacyjnie wystartowała nasza najmłodsza zawodniczka Natalia Pawlik bijąc własne rekordy życiowe w rwaniu i dwuboju. Natalia uzyskała 61 kg w rwaniu i 67 kg w podrzucie.

Dobry start Magdy Szymańskiej. Zaliczone 6 podejść 52 kg rwanie i 61 kg podrzut. Magda nareście przekroczyła barierę 60 kg w podrzucie co rokuje optymistycznie na rozwój tej zawodniczki.

Troche słabiej wypadła Kamila Czechowska zaliczając 3 podejścia. Niestety Kamila borykała się od miesiąca z drobną kontuzją i nie mogła się odpowiednio przygotować na ten start. Wynik Kamili to 41 kg rwanie 57 kg podrzut.

Te zawody to ostatni start zawodniczek i zawodników w 2014 roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcą za wsparcie finansowe i inną okazaną pomoc. Podziękowania te kierujemy do Pani Wójt Doroty Swadek-Schneider i całej Rady Gminy Domaniów. Dzięki ich determinacji i konsekwencji już niedługo będziemy mogli trenować w nowo wybudowanej hali sportowej. Mamy nadzieję, że nowe władze także będą wspierać klub LKS Polwica Wierzbno i szczycić się osiągnięciami naszych zawodniczek i zawodników na arenie krajowej i międzynarodowej.

Start II rundy DMP I ligi we Wrocławiu

Dnia 24 maja 2014 roku na siłowni wrocławskiego Śląska przy ulicy Racławickiej o godzinie 12 rozpocznie się II runda Drużynowych Mistrzostw Polski I ligi. Startowaqć będą oprócz LKS Polwica Wierzbno ubiegłoroczni Mistrzowie Budowlani Opole, Wicemistrzowie Górnik Polkowice i gopodarz zawodów WKS Śląsk Wrocław. Wszystkich zapraszamy do oglądania transmisji pana Leszka Kołeckiego i kibicowania naszemu klubowi.

http://www.ustream.tv/channel/mediasporttv

Odeszła mama trenera Adama Kraski.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQpsiiemTu3uGzgkEjwxGx8qSDJVVjbgeppcGEpEAYS4whjbkRZ  Wyjątkowo smutna wiadomość dotarła do nas w poniedziałek 14 kwietnia odeszła od nas Elżbieta Kraska mama trenera i wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski Adama Kraski. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się w środę 16 kwietnia o godzinie 14:00 w kościele p.w. św. Mikołaja w Wierzbnie. Z rodziną i bliskimi Zmarłej w głębokim bólu łączy się Zarząd LKS Polwica Wierzbno, zawodniczki i zawodnicy oraz ich Rodziny. Cześć Jej pamięci!!!

Bardzo dobry start w Mistrzostwach Polski LZS do lat 15 i 17 w Siedlcach

W dniach od 4 do 6 kwietnia w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski LZS  do lat 15 i 17. W zawodach udział wzięło blisko 100 dziewcząt i 200 chłopców. LKS Polwica - Wierzbno reprezentowało cztery dziewczyny: Natalia Pawlik i Weronika Olejnik do 15 lat oraz Magdalena Szymańska i Kamila Czechowska do 17 lat. Natalia nie dała szans swoim rywalkom w kategorii 53 kg i z wynikiem 113 kg (52+61) i pewnie obroniła tytuł mistrzyni polski z 2013 roku. Magdalena po bardzo emocjonującej walce zdobyła srebrny medal w kategorii 53 kg. Kamila zajęła dobre piąte miejsce a Weronika w swoim debiucie na zawodach tej rangi szóstą lokatę. Startowali również dwaj bracia Góralscy Kamil do 15 lat i Dominik do 17 lat. Kamil zaliczył wszystkie podejścia i poprawił swoje rekordy co pozwoliło mu zostać mistrzem polski w kategorii 50 kg z wynikiem 145 kg (63+82). Dominik leczący kontuzję w bardzo silnej i licznie obsadzonej kategorii 69 kg zajął dziesiąte miejsce.

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 31st.