optionen handel.

Stypendia dla najlepszych sportowców Gminy Domaniów

      W czwartek, 27 marca 2014 r. odbyła się XLIII sesja Rady Gminy Domaniów, na której pierwszym punktem było wręczenie decyzji stypendialnych dla najlepszych sportowców z Gminy Domaniów.

      Wójt Gminy Domaniów Pani Dorota Swadek-Schneider wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Elżbietą Rudnik-Weinert pogratulowały i podziękowały  sportowcom za sukcesy, które osiągają w kraju i za granicą oraz wręczyły decyzje stypendialne na okres jednego roku - dodatkowo w formie listów gratulacyjnych podziękowały rodzicom za ich ciężką pracę, którą włożyli w wychowanie, a która owocuje sukcesami ich pociech. Wśród nagrodzonych sportowców znaleźli się zawodnicy w dyscyplinie podnoszenia ciężarów, trenujący w klubie LKS Polwica-Wierzbno:  Adrian Franczyk, Mateusz Szatkowski, Mieczysław Dereń, Natalia Pawlik, Magdalena Szymańska oraz Dominik Góralski. Następnie, Wójt Gminy złożyła serdeczne gratulacje i podziękowania  trenerowi Adamowi Krasce za wieloletnie poświęcenie i wkład w osiągnięcia sportowe swoich wychowanków oraz za to, że nieprzerwanie dba o ich rozwój. Trener podziękował za wsparcie ze strony Gminy Domaniów.

Dobry start LKS Polwica Wierzbno w rozgrywkach I ligi mężczyzn.

  

      Dnia 15 marca w Polkowicach odbyły się zawody w podnoszeniu ciężarów. Był to pierwszy rzut Drużynowych Mistrzostw Polski I ligi mężczyzn.W zawodach brały udział dwie najsilniejsze drużyny w kraju. Aktualny Mistrz Polski KS Budowlani Opole i vice mistrz KPC Górnik Polkowice. Stawkę uzupełniali LKS Polwica Wierzbno i WKS Śląsk Wrocław.

        Wygrali gospodarze, którzy uzyskali 2011,4 pkt i wyprzedzili Mistrza Polski z Opola 1902,2 pkt. trzecie miejsce zajęli ciężarowcy z Wierzbna 1674,4 pkt a czwarty był WKS Śląsk Wrocław 1622,1 pkt.

        Wierzbno zaprezentowało sie dobrze zważywszy na kontuzje dwóch zawodników. Najlepiej w naszym zespole punktował Mateusz SZatkowski uzyskując 121 kg w rwaniu ( nowy rekord życiowy) i 146 kg w podrzucie co dało 378 pkt. Adrian Franczyk 100 w rwaniu i 130 w podrzucie ( rekord życiowy w rwaniu, podrzucie i dwuboju) 354 pkt. Dobrze sie spisali również Damian Suseł 100+130 i najmłodszy w zespole Kamil Góralski 63+80 ( rekord życiowy w rwaniu). Dominik Góralski i Mietek Dereń startowali ostrożnie. Zaliczali podejścia lekko na małych jak na ich możliwości ciężarach aby nie pogłębić kontuzji z jakimi sie borykają od jakiegoś czasu. Cieszą rekordy życiowe zawodników bo świadczy to o dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym.

        Po I rundzie LKS Polwica Wierzbno zajmuje 10 miejsce na 18 drużyn w I lidze. Nasz cel w tym roku to pierwsza ósemka.  Na kolejnych rzutach jeśli wszyscy zawodnicy będąw pełni sił powinniśmy odrobic niewielkie straty i znależc sie troche wyżej w rozgrywkach.

Ruszają rozgrywki I ligi

         W sobotę 15 marca w Polkowicach odbędzie się I runda rozgrywek I ligi w podnoszeniu ciężarów. W gościnnych progach Gimnazjum przy ulicy Hubala o godzinie 13 rozpocznie się start I grupy. Wszystkich chętnych zapraszamy do Polkowic lub na transmisję internetową pana Leszka Kołeckiego http://www.youtube.com/user/KOLECKI1954/videos?flow=list&view=2

Adrian Franczyk i Adam Kraska nagrodzeni przez Marszałka województwa dolnośląskiego.


 

Adrian Franczyk i trener Adam Kraska odebrali z rąk Marszałka województwa dolnośląskiego nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe. To wydarzenie można zobaczyć w internecie pod adresem:

http://www.tvp.pl/wroclaw/informacyjne/fakty/wideo/18122013-g2200/13379991

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 23rd.