optionen handel.

Trzy medale zawodników LKS Polwica Wierzbno na Mistrzostwach Polski Juniorów w Łukowie

          W dniach 28-30 kwietnia br. w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20. Świetnie spisała się reprezentacja LKS Polwica - Wierzbno, która zdobywała trzy medale i drużynowo w kategorii kobiet zajęła trzecie miejsce w Polsce. 

           Najlepiej spisała się Patrycja Kołtowska zaliczając wszystkie podejścia w rwaniu i podrzucie. Tym sposobem zdobyła pierwszy w swojej karierze tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 58 kg. Patrycja uzyskała w rwaniu 71 kg a w podrzucie 85 kg co dało w dwuboju 156 kg. Te wyniki są nowymi rekordami życiowymi. Patrycja zdobyła 3 złote medale za rwanie, podrzut i dwubój pozostawiając za sobą faworytkę do złota Aleksandrę Pepłowską.

          Bardzo dobrze wystartowała również Kamila Czechowska, która po nieudanym pierwszym podejściu w rwaniu dalej startowała koncertowo, co skończyło się brązowym medalem w kategorii do 53 kg. Kamila uzyskała wynik 56 kg w rwaniu i 76 kg w podrzucie oraz 132 kg w dwuboju.

          Do tych medali wysokie 4 miejsce wywalczyła Magdalena Szymańska w kategorii do 48 kg podnosząc 48 kg w rwaniu, 55 kg w podrzucie i 103 kg w dwuboju.

         W kolejnym dniu Mistrzostw Polski Juniorów w kategorii do 69 kg startował Dominik Góralski. Po rwaniu w którym uzyskał 95 kg zajmował 4 miejsce i do medalu tracił 6 kg. W podrzucie wywiązała się ciekawa walka, którą wygrał Nasz reprezentant. Podrzucił 125 kg i uzyskał 220 kg w dwuboju co pozwoliło zająć trzecie miejsce i zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

 Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów Łuków 2017

Rekordowa liczba uczestników Mistrzostw Dolnego Śląska do lat 20 i Open w podnoszeniu ciężarów

 W sobotę 25 marca w Wierzbnie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w podnoszeniu ciężarów.  W gościnnych progach hali sportowej im. Szymona Kołeckiego zostały rozegrane połączone zawody do 20 lat i Open czyli od 13 lat bez ograniczeń. 25 zawodniczek i 21 zawodników rywalizowało w kategoriach wagowych i punktacji Sinclair'a. W grupie kobiet do 20 lat najwartościowsze wyniki uzyskały Kinga Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława), Patrycja Kołtowska i Kamila Czechowska (obie LKS Polwica Wierzbno). Open wygrała Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław)przed Aleksandrą Michalską (KPC Górnik Polkowice) i Kingą Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława). W grupie mężczyzn do lat 20 najlepsi byłi Jakub Michalski (KPC Górnik Polkowice) i dwaj bracia Kamil oraz Dominik Góralscy (LKS Polwica Wierzbno). Open wygrał Mateusz Kasina przed Jakubem Michalskim (obaj KPC Górnik Polkowice) i Adrianem Przybylakiem (UKS Talent Wrocław). Uzyskane wyniki niosą optymizm przed kwietniowymi Mistrzostwami Polski do lat 20. Gratuluję zawodniczom, zawodnikom, trenerom, sędziom, organizatorom oraz kibicom ciekawych zawodów, które choć długie w czasie przyniosły dużo emocji i rekordów życiowych. Dziękuję współorganizatorom klubowi LKS Polwica Wierzbno, Gminie Domaniów, lokalnym sympatykom tej dyscypliny sportu, którzy przygotowali obiekt i wsparli DZPC w organizacji mistrzostw.

 

Wyniki Mistrzostw Dolnego Śląska do lat 20 i Open w podnoszeniu ciężarów

Klasyfikacja wg pkt Sinclaira w MDŚ do lat 20 i Open w podnoszeniu ciężarów

 

JG

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 24th.