Rekordowa liczba uczestników Mistrzostw Dolnego Śląska do lat 20 i Open w podnoszeniu ciężarów

 W sobotę 25 marca w Wierzbnie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w podnoszeniu ciężarów.  W gościnnych progach hali sportowej im. Szymona Kołeckiego zostały rozegrane połączone zawody do 20 lat i Open czyli od 13 lat bez ograniczeń. 25 zawodniczek i 21 zawodników rywalizowało w kategoriach wagowych i punktacji Sinclair'a. W grupie kobiet do 20 lat najwartościowsze wyniki uzyskały Kinga Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława), Patrycja Kołtowska i Kamila Czechowska (obie LKS Polwica Wierzbno). Open wygrała Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław)przed Aleksandrą Michalską (KPC Górnik Polkowice) i Kingą Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława). W grupie mężczyzn do lat 20 najlepsi byłi Jakub Michalski (KPC Górnik Polkowice) i dwaj bracia Kamil oraz Dominik Góralscy (LKS Polwica Wierzbno). Open wygrał Mateusz Kasina przed Jakubem Michalskim (obaj KPC Górnik Polkowice) i Adrianem Przybylakiem (UKS Talent Wrocław). Uzyskane wyniki niosą optymizm przed kwietniowymi Mistrzostwami Polski do lat 20. Gratuluję zawodniczom, zawodnikom, trenerom, sędziom, organizatorom oraz kibicom ciekawych zawodów, które choć długie w czasie przyniosły dużo emocji i rekordów życiowych. Dziękuję współorganizatorom klubowi LKS Polwica Wierzbno, Gminie Domaniów, lokalnym sympatykom tej dyscypliny sportu, którzy przygotowali obiekt i wsparli DZPC w organizacji mistrzostw.

 

Wyniki Mistrzostw Dolnego Śląska do lat 20 i Open w podnoszeniu ciężarów

Klasyfikacja wg pkt Sinclaira w MDŚ do lat 20 i Open w podnoszeniu ciężarów

 

JG

Mistrzostwa Dolnego Śląska w podnoszeniu ciężarów do 20 lat i OPEN w Wierzbnie.

Dolnośląski Związek Podnoszenia Ciężarów i klub LKS Polwica Wierzbno zapraszają zawodniczki i zawodników oraz sympatyków podnoszenia ciężarów na Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 20 i Open, które odbędą się w sobotę 25 marca w hali sportowej im. Szymona Kołeckiego w Wierzbnie. Start I grupy odbędzie się od godziny 11:00. Otwarcie i dekoracja I grupy 12:30. Wszystkich serdecznie zapraszamy wstęp bezpłatny.

Wygrana LKS Polwica Wierzbno w Wieloboju Atletycznym nr II w Oławie

 

W sobotę 11 marca od godziny 11:00 w Oławie przy ul Paderewskiego 6a w filii klubu MAKS Tytan Oława rozegrany został Wielobój Atletyczny nr II. W zawodach uczestniczyły zawodniczki i zawodnicy z Dolnego Śląska, którzy rywalizowali w czterech konkurencjach:
-skok w dal z miejsca obunóż
-skłony w przód z leżenia tyłem (m. brzucha)
-skłon w przód w pozycji stojąc (gibkość)
-rwanie techniczne (do 12 lat na technikę).
Rywalizacja przebiegał w czterech kategoriach:
- dziewczęta do 12 lat
- dziewczeta do 15 lat
- chłopcy do 12 lat
- chłopcy do 15 lat

Z czterech kategorii trzy wygrali zawodnicy naszego klubu. Wyniki naszych zawodników:

Julia Pikulska I miejsce w kategorii dziewcząt do 15 lat

Szymon Góralski  I miejsce w kategorii chłopców do 12 lat

Szymon Wójcik I miejsce w kategorii chłopców do 15 lat

Weronika Grzegorzewska II miejsce w kategorii dziewcząt do 15 lat

Krzysztof Szumski II miejsce w kategorii chłopców do 12 lat

Zuzanna Protokowicz  III miejsce w kategorii dziewcząt do 15 lat

Jakub Mały VI miejsce w kategorii chłopców do 15 lat

Drużynowo zwyciężył LKS Polwica Wierzbno 77 pkt przed KPC Górnik Polkowice 60 pkt, MAKS Tytan Oława 56 pkt, UKS Talent Wrocław 24 pkt i WKS Śląsk Wrocław 9 pkt.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom tych zawodów. Na Wielobój Atletyczny nr III, który odbędzie się 24 czerwca w Wierzbnie serdecznie wszystkich już dzisiaj zapraszamy.

wyniki WA nr I w Polkowicach 4.02.2017

wyniki WA nr II w Oławie 11.03.2017

zestawienie wyników po WA I i WA II w 2017 roku

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 31st.