Zwycięstwo LKS Polwica Wierzbno w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wieloboju Atletycznym nr III w Oławie

Opublikowano

W sobotę 19 listopada w gościnnej oławskiej hali OCKF przy ulicy sportowej odbyła się trzecia runda Mistrzostw Dolnego Śląska w Wieloboju Atletycznym. W zawodach wzięło udział 32 zawodniczki i zawodnicy, którzy reprezentowali kluby LKS Polwica Wierzbno, UKS Talent Wrocław, WKS Śląsk Wrocław i miejscowy MAKS Tytan Oława. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach sprawnościowych i jednej spacjalistycznej. Dziewczeta i chłopcy do lat 13 wykonywali test gibkości, siły mięśni brzucha i siły uścisku dłoni. Natomiast starsze koleżanki i koledzy dodatkowo wykonywali jeden z bojów olimpijskich podrzut. Klub z Wierzbna okazał się bezkonkurencyjny i wygrał zdobywając 112 punktów. Drugie miejsce zdobył gospodarz MAKS Tytan Oława z 47 pkt, trzecie miejsce zajął UKS Talent Wrocław z 31 pkt a czwarty był WKS Śląsk Wrocław z 14 pkt. Nasi młodzi sportowcy wygrali trzy z czterech kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt do lat 13 zwyciężyła Aleksandra Piotrowska (229 pkt), druga była Weronika Grzegorzewska (223 pkt) a trzecia to Julia Pikulska (215 pkt). Grupę dziewczat do lat 15 wygrała Sylawia Grzegorzewska (316 pkt) a trzecia była Weronika Olejnik (273,5 pkt). Jakub Długosz (208 pkt) wygrał kategorię chlopców do lat 13 a Krzysztof Szumski (205 pkt) był drugi.W kategorii chłopców do lat 15 walka była zacięta do ostatniego podejścia w podrzucie. Ostatenie wygrał Jakub Żieliński (341,5 pkt MAKS Tytan Oława), który atakował rekord polski w podrzucie 147 kg niestety tym razem się nie udało. Trzeci był Jacek Zawłodzki (336,7 pkt). Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze rywalizacji fair play. Osiagane rezulataty to w większości rekordy życiowe tych młodych sportowców. Oragnizatorem zawodów był Dolnośląski Związek Podnoszenia Ciężarów i klub MAKS Tytan Oława. Poniżej pełne wyniki z zawodów w Oławie.

W piątek 2 grudnia w Wierzbnie odbędzie się finał Mistrzostw Dolnego Śląska w Wieloboju Atletycznym 2016.

Wyniki WA III 19.11.2016 w Oławie

Saturday the 4th.