Wielobój Atletyczny nr I w Polkowicach

Drukuj
Opublikowano

Cykl Wielobojów Atletycznych składa się z czterech zawodów w których rywalizują najmłodsi adepci podnoszenia ciężarów na Dolnym Śląsku. W WA nr I znalazły się takie konkurencje jak: rzut p. lekarską w tył, bieg wahadłowy 4 x 10 m, zwis lub podciąganie na drążku i przysiady ze sztangą na karku. Uzyskane wyniki w zależności od wieku, płci i wagi przeliczano na punkty, które decydowały o zajętym miejscu. Podział na grupy był wg wieku do 12 i 15 lat oraz płci. Na zawodach zaprezentowali się zawodnicy klubów takich jak: LKS Polwica Wierzbno, WKS Śląsk Wrocław, UKS Talent Wrocław i  gospodarz zawodów klub KPC Górnik Polkowice.

W dziewczętach do lat 12 wygrała mająca 5 lat Maja Kraska z LKS Polwica Wierzbno, która uzyskała 94 punkty.

Do lat 15 miejsce I  zajęła Justyna Wrzesińska z KPC Górnik Polkowice 310,2 pkt, wyprzedzając koleżankę klubową Natalię Michalską 301,5 pkt. Na miejscu III uplasowała się Zuzanna Protokowicz z LKS Polwica Wierzbno 247,7 pkt.

W kategorii chłopców do lat 12 miejsce I zdobył Szymon Góralski z LKS Polwicy Wierzbno 289,6 pkt , miejsce II wywalczył Dorian Lubasiński z UKS Talentu Wrocław 261,8 pkt, na miejscu III uplasował się Krzysztof Szumski również z LKS Polwica Wierzbno 227,7 pkt.

Do lat 15 miejsce I zdobył Bartos Kocyło z KPC Górnik Polkowice 368,0 pkt zaraz za nim miejsce II wywalczył Oktawian Góral z WKS Śląska Wrocław 315,8 pkt a na miejscu III uplasował się Dawid Rogala z KPC Górnik Polkowice 301,7pkt.

            Klasyfikację klubową Wieloboju Atletycznego nr I wygrali po 11 latach dominacji LKS Polwica Wierzbno sportowcy KPC Górnik Polkowice 68 pkt przed LKS Polwica Wierzbno 48 pkt, WKS Śląsk Wrocław 20 pkt, i UKS Talent Wrocław 14 pkt.

 

Rywalizacja była bardzo zacięta w duchu fair play. Dzięki wsparciu Gminy Polkowice oraz Dolnośląskiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy!

 

 Gratulujemy miejsc i życzymy dalszych sukcesów.

 Wyniki WA nr I 10.02.2018 rok

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 31st.