Wygrana LKS Polwica Wierzbno w I rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski

Drukuj
Opublikowano

W zawodach brały udział dwa zespoły I ligi MAKS Tytan Oława i UMLKS Radomsko oraz miejscowy II ligowiec LKS Polwica Wierzbno. W każdej z drużyn w składzie pojawiły się panie, które rozpoczęły rywalizację na pomoście. Przy wypełnionej po brzegi sali trochę stremowana Patrycja Kołtowska w trzeciej próbie wyrwała 72 kg. Natomiast w podrzucie pewnie pobiła rekord życiowy podnosząc 90 kg osiagając 341,2 pkt dla drużyny. Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Wójcik, który wyrównał swoje rekordy a wyrwał 82 kg i podrzucił 105. Rewelacyjnie spisał się najmłodszy stażem treningowym (8 miesięcy), Karol Gontlach, który pobił swoje rekordy życiowe 100 kg w rwaniu i 121 w podrzucie. Uzyskując 290,1 pkt był piatym punktującym zawodnikiem drużyny.

      W drugiej grupie startowali doświadczeni zawodnicy, którzy nie zawiedli znających się na podnoszeniu ciężarów kibiców w Wierzbnie. Emocje sięgały zenitu a zwycięstwo przechodziło z drużyny na drużynę. Po podejściach Dominika Góralskiego, który zaliczył wszystkie podejścia wyrywają 110 kg i podrzucając 150 kg pobił rekord w dwuboju 260 kg wyprowadził LKS Polwica Wierzbno na pierwsze miejsce. Mateusz Szatkowski wychowanek naszego klubu dołożył punkty osiagając 135 kg w rwaniu i 170 w podrzucie uzyskując najlepszy wynik w drużynie. Wracający do klubu macierzystego i po kontuzji Adam Kraska nie zawiódł drużyny oraz kibiców dołożył 347,4 punkty pieczętując zwysciestwo prowadzonej przez siebie drużyny LKS Polwica Wierzbno. Kiedy trener Kraska startował opiekę nad drużyną sprawował Damian Suseł, który także dołożył cegiełkę do zwycięstwa. Drugie miejsce zajęła drużyna MAKS Tytan Oława 1668,5 pkt, trzecia była ekipa UMLKS Radomsko 1663,9 pkt a zwyciężył LKS Polwica Wierzbno 1695,4 pkt. Ozdobą turnieju był rekord polski U23 i Seniorek w podrzucie 126 kg podniesiony przez Kingę Kaczmarczyk. 

    Wszystkie zawodniczki i zawodników dopingowała wspaniała publiczność z Wierzbna. Na zawodach gościli wój gminy Domaniów Wojciech Głogulski wraz z małżonką Grażyną, założyciel klubu Ryszard Gorczyca z małżonką Ewą, były trener Henryk Mokrynka, Oławska Telewizja Kablowa OTVK i Krzysztof Trybulski z Gazety Powiatowej. Wszyscy podkreslali bardzo dobrą organizację i przygotowanie zawodów.

 

Wyniki I runda DMP w Wierzbnie

I runda DMP 2018

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 31st.